O NÁS

AKTUALITY

TRÉNINKY
AKCE

GALERIE

HOMÁČ

KONTAKTY

JSME HOMÁČ,
ALPIN IV.

Vítejte v našem horolezeckém oddílu z Prahy s více než 40 letou tradicí, registrovaném pod Českým Horolezeckým Svazem! Zaměřujeme se hlavně na lezení po horách i skalách. Pravidelně vyrážíme do přírody po celý rok – pořádáme lezecká soustředění v Česku i v zahraničí, horolezecké tábory a víkendové výjezdy do skal. Pro udržení kondice trénujeme na lezeckých stěnách.

HOMÁČ

Individuum do 18 let, nalézající se visící pár metrů nad zemí na stromě, umělých či přírodních chytech. Nejčastěji ho lze spatřit v Ostrově, Tisé či Českém ráji. V zimě a za deště rád zalézá do rozlehlých prostor chráněných proti nepříznivým podmínkám, kde může zlepšovat svou fyzickou zdatnost a těšit se na vyschlé skály.

ALPIŇÁK

Dospělé individuum, někteří z nich milují velké hory a sjezdová prkénka, jiné naleznete pouze ve skalách.

Jenda Strejc

Instruktor
Pro spokojený život cestu vzhůru si zvolil, připoután k nebesům pak číši svou dolil. Ke skále uzlem spoután dobrovolně svolil a za své přátele duši dáblu by vložil. Dobře si zemi svou na skále volil, pravdu a pokoru tam svět čirý nastolil.
CHCI ČÍST DÁL

Ondřej Janík

Instruktor
Jmenuji se Ondra a věnuji se lezení již 14 let. Pro mě je to nejen sport, ale také způsob života. Užívám si každou chvíli na skále a snažím se posouvat své hranice. S lezením se setkávám v různých podobách, od vysokohorských túr až po lezení na pískovcové věže, ale mé hlavní motivace zůstává nezměněna: získávat nové zážitky a radost z pohybu. Rád sdílím své zkušenosti a pomáhám ostatním rozvíjet své schopnosti. Věřím, že lezení není jen o výkonu, ale také o poznávání nových míst, lidí a kultur.
CHCI ČÍST DÁL

Jindra Fedák

Instruktor
Vždyť je to přece nádhera, máš kolem sebe stejně praštěný lidi a věříš jim vlastním životem. Co je větší důkaz kamarádství a odvahy. Jednou ti třeba vysvětlím, že bát se můžeš, ale respekt ke skalám mít musíš.
V duši tramp, horolezců přítel Jindra.
CHCI ČÍST DÁL

Štěpán Trunec

Instruktor
Je instruktorem lezení od roku 2021. Od malička leze po všem, po čem umí. Hledá přirozená řešení. A své dovednosti i znalosti předává svědomitě a s úsměvem. Jednoduše, je v pohodě.
CHCI ČÍST DÁL

Ladislava Bímová

Instruktor
Mé heslo: co mě nezabije, to mě posílí; životní styl: hory, skály, příroda, lezení, kolo, skialpy; cíl: naučit se kiting a vystoupit na Denali a užívat si život ve zdraví; podporou a oporou v mém životě je můj muž
CHCI ČÍST DÁL

Honza Tachezy

Instruktor a zdravotník
Lezení jsem propadl hlavně ve skalách. Čím vyšší tím lepší, ale největší kouzlo pro mě mají hlavně Vysoké Tatry, a to v zimě. Medicínu a lezení kombinuji ve formě zájmu o vysokohorskou urgentní medicínu.
CHCI ČÍST DÁL

Kryštof Pazderka

Instruktor
Leze, leze po železe, nedá pokoj až tam vleze. Kdo to je?

Michal Hruška

Instruktor
Pískovcům se jedenkrát naklonil, vášeň lezeckou už neztratil, pojďte společně sdílet krásy hor, zážitky už vám jen zůstanou.
CHCI ČÍST DÁL

Ruth Tachezy

Instruktor a zdravotník
Lezení i horám jsem propadla již v dětství. Děda je expediční horolezec, od mala jsme spolu jezdili na sportovní soustředění, kde trénoval děti. Většině rodiny skály a hlavně pískovce taky nejsou cizí, tak máme to lezení i trénování v rodině. Osudové pro mne bylo, když jsem přišla do oddílu a setkala se s životními přáteli, které tvoří velkou část tohoto krásného sportu. Lezení není jen sport, je to životní styl.
CHCI ČÍST DÁL

Klára Coufalová

InstruktorŠtěpán Marák

Pomocný instruktor
Vždycky to nějak začíná u mě to začalo ve 12 letech. A od té doby se intenzivně věnuji lezení a už se pomalu dostávám na úroveň se kterou bych byl spokojený a chtěl bych s tím ostatním pomoct se také dostat
CHCI ČÍST DÁL

Adéla Hašová

Pomocný instruktor
V oddílu jsem už 9 let, lezu ještě déle a nadšení mě neopustilo. Chtěla bych všem ukázat, jak je to skvělý sport, ještě lepší komunita a že to stojí za všechna odřená kolena. Protože když vylezete na vrchol a rozplýváte se nad panoramaty, po tom co jste svěřili svůj život do rukou kamaráda, je to neskutečně dobrej pocit.
CHCI ČÍST DÁL

Lia Filáková

Pomocný instruktor
Myslím že hlavní důvod, proč lezení tak miluji je lezecká komunita. Při tomhle sportu jsem poznala lidi, které považuji za své nejbližší. Jsou to lidé kteří své životy svěřují do rukou někoho jiného, jsou odvážní a možná také trochu šílení, ale to je právě to co je na tom nejvíce krásné. Lásku k lezení ve mě probudil hlavně můj strýc a instruktoři se kterými jsem lezla už když jsem byla ještě malinká a to nejraději samozřejmě na skalách. Výhledy ze skal jsou pro mě totiž úplně nejkrásnější, ten pocit, když cítíš jak na tebe pálí slunce a píšeš své jméno do vrcholové knížky. To je přesně ten pocit, který by člověk měl alespoň jedenkrát zažít, aby věděl co nás do skal táhne a tolik se nám po nich stýská. Tento sport a lidé jsou můj život, moje rodina a ve školních dnech i můj sen.
CHCI ČÍST DÁL

Karolína Hadačová

Vedoucí oddílového skladu
Vždy vybavený oddílový skladník, kterého lákají všechny druhy dobrodružství. Lezení je její zálibou už 3 roky, co ale opravdu miluje je bouldering. Je vždy pozitivně naladěná a má stále úsměv na tváři, takže pokud si chceš něco půjčit ze skladu, tak neváhej a kontaktuj :)) tel.: 773 189 243, karolina.hadacova@gmail.com
CHCI ČÍST DÁL
Jsme otevření všem – od dětí po dospělé, od začátečníků po zkušené lezce. Nabízíme širokou škálu tréninků a možností, včetně lezení na skále, stěně, boulderu a vysokých horách. Naši instruktoři vám poskytnou pevné základy a naučí vás, jak lezení provozovat bezpečně. Pokud milujete přírodu a dobrodružství v horách, jste na správném místě. Připojte se k nám a objevte krásu lezení a přátelství v přírodě s námi.

JAK SE PŘIDAT
K ODDÍLU?

K našemu oddílu se můžeš přidat tak, že si vyplníš registraci a budeš mít uhrazený členský poplatek. Nabízíme ti možnost si vytvořit registraci online přímo na našich stránkách.

Navíc, pokud se staneš naším členem a budeš jím minimálně 2 roky a zúčastníš se minimálně 3 akcí oddílu ročně, dostaneš slevu 20% na všechny tréninky.